Zawody na wytrzymałość i zawody biegowe. Jak się do czegoś takiego przygotować?

Wciąż więcej ludzi w Polsce bierze udział w różnych biegach długodystansowych oraz zawodach na wytrzymałość. Są to imprezy dla ludzi, jacy chcieliby przetestować własną wytrzymałość fizyczną jak również psychiczną i stanąć do walki z innymi zawodnikami w rywalizacjach, do jakich należy się dobrze przygotować. W jaki sposób to zrobić?

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Na pierwszym miejscu oczywiście przygotowanie fizyczne. Osoby, które nie miały nigdy styczności z tego typu imprezami zaczynają przynajmniej na rok przed zawodami treningi, jakie są specjalnie pod te zawody ustawiane. Wiadomo, że osoby mające dobrą kondycję, nie muszą aż tak wcześnie zaczynać. Jednak prawda jest taka, że jeżeli chodzi o treningi, ważna będzie w tej kwestii systematyczna praca. Powinniśmy mieć również świadomość, iż tego typu zawody często odbywają się w ciężkich warunkach, więc padający śnieg, lub ulewny deszcz podczas treningów nie powinny być wymówkami żeby pozostać w domu. Prócz tego warto sprawdzać się w trudnym terenie, przykładowo w lesie, na nierównej nawierzchni. Osoby biorące udział w zawodach biegów górskich, muszą co jakiś czas sprawdzać się w górach, by przygotować się być przygotowanym do właśnie takiego interwałowego oraz ciężkiego wysiłku. Więcej na temat: tutaj link.

Jak powinno się przygotować, jeżeli chodzi o strój oraz wyposażenie? To jest zależne od rodzaju zawodów. Często takie reguły ustala sam organizator. Jeżeli chodzi o normalne długie biegi, jak maratony albo ultramaratony. W tym momencie przyda się zwykły strój sportowy, nakrycie głowy oraz oczywiście dobre buty, jakie mamy już wypróbowane, a nie takie prosto ze sklepu. Jeśli chodzi o zawody na wytrzymałość tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż i samych konkurencji może być naprawdę dużo, jak i zróżnicowanie w obrębie trasy może być bardzo duże. Na trudne terenowe zawody sprawdzi się odzież (JeżeliJeśli potrzebujesz modnych ubrań w atrakcyjnej kwocie zobacz- dortex ubrania outlet) wojskowa, sporo osób wybiera właśnie ten typ stroju, woląc go od standardowych ciuchów ze sportowych sklepów. Zwyczajnie, bardziej sprawdzają się w takich ciężkich warunkach. Prócz tego często przyda się plecak, ważne aby był lekki oraz była możliwość zamontowania w nim bukłaka z wodą. Nie będzie potrzeby zatrzymywać się żeby uzupełnić płyny. Sprawdź: wpis.

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/

A tak naprawdę czas w takich zawodach odgrywa kluczową rolę. Koniecznie zaopatrzmy się w batony energetyczne, albo suplementy, jakie uzupełnią poziom glukozy oraz różnych niezbędnych mikroelementów, które tracimy w szybkim tempie w czasie wysiłku. Do tego, jeżeli to bieg na orientację przydatny będzie kompas oraz awaryjnie latarka czołowa. Nie trzeba oczywiście mówić o nakryciu głowy jak i sprawdzonych butach do danego rodzaju terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*