Jak wyszukać grafika tak, żebyśmy byli zadowoleni ze współpracy

Współpraca z rzetelnym oraz profesjonalnym grafikiem czy spełnienie wszelkich wymogów klienta jest czasami bardzo trudne. Żebyśmy byli usatysfakcjonowani ze współpracy wtedy, kiedy w grę wchodzą rozbudowane projekty, a co za tym idzie również duże pieniądze, nie można mówić o żadnej pomyłce.
Warto by było zweryfikować rzetelność grafika zanim rozpoczniemy z nim współpracę.

Bielizna do zadań specjalnych

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline

ciuchu wiszące na witrynie sklepowej
stroje

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zostać dobrym grafikiem, nie należy wbrew pozorom ukończyć edukacji w tym kierunku. Na pewno edukacja tego typu jest bardzo pomocna, ale może okazać się bezcelowa, jeżeli ktoś nie posiada talentu graficznego oraz nie lubi grafiki. Jako konsument nie musisz więc od potencjalnego grafika żądać dyplomu skończenia studiów graficznych. Dużo bardziej istotne jest jego doświadczenie i ilość wykonanych projektów. Istotne jest także kreatywne myślenie.

Jeżeli opisywane w tym wpisie omówienie żywo Cię zajęło, to zalecam to źródło (https://crossjeans.pl/on/buty) – ono jest równie emocjonujące, jak materiał, który właśnie czytasz.

Profesjonalny grafik powinien zatroszczyć się o profesjonalną stronę online. Doświadczony architekt zdaje sobie z pewnością sprawę, że internet to główne źródło pozyskiwania potencjalnego klienta. Jego strona musi się prezentować profesjonalnie i być bardzo funkcjonalna.

Jeżeli tego typu wizytówka internetowa jakiegoś grafika nie jest dopracowana, to prawdopodobnie będzie musiał się jeszcze bardzo wiele rzeczy poduczyć. Na stronie internetowej grafika musimy koniecznie poszukać portfolio czyli zbioru wykonanych przez niego prac. Pozwala ocenić to czy styl, jakim posługuje się wybrany przez nas artysta będzie nam odpowiadał. Dobrze byłoby także zwrócić uwagę, czym taki grafik się inspiruje.

Łatwo to można by sprawdzić oglądając jego portfolio i porównując je ze stockami, czyli internetowymi bazami grafiki oraz fotografii. Jeśli Twoje grafiki są identyczne, albo niezwykle podobne, wtedy trzeba zrezygnować z usług takiego grafika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*