W jaki sposób miał oryginalnie się przedstawiać Medalik Niepokalanego Poczęcia?

Pierwsza Komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Jest to też doskonała okazja do przekazania wielu interesujących prezentów. Nie powinny być to jednak jedynie tego typu przedmioty jak rowery czy też nowoczesny telefon.

medalik cudowny

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to przede wszystkim wydarzenie religijne, więc wśród upominków należy również dodać specjalną biżuterię.
Szelki

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomitym rozwiązaniem jest medalik cudowny. Ma on upamiętnić widzenie, którego była świadkiem jedna z pochodzących z Paryża szarytek w XIX w. Jego cała nazwa to Medalik Niepokalanego Poczęcia i jest on uważany za znak oddania się pod opiekę Matki Boskiej. Wygląd tego medalika był przekazany wymienionej szarytce w czasie wspomnianego objawienia. Na awersie jest przedstawiona Maryja z rozłożonymi rękami.

Czy publikowany tekst jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź też na pomocne artykuły (https://www.mroptic.pl/), które będą niezwykle potrzebne.

Z Jej rąk rozchodzą się promienie blasku. Na rewersie natomiast przedstawione powinny być dwa serca: Jezusa (osłonięte koroną cierniową) oraz Maryi (przekłute mieczem). Jest w tamtym miejscu też ukazany wieniec, który jest złożony z 12 gwiazd.

Co poniektórzy producenci biżuterii nie dbają o zachowywanie tradycji oraz proponują medaliki, które na rewersie mają np. podobiznę Jana Pawła II, różne wieńce z kwiatów albo liści. Istnieją także medaliki z aniołami, które jednak przez co poniektóre osoby są uważane za nieco niewłaściwe jako upominek dla dzieci. Taki Cudowny Medalik może zostać przygotowany przy pomocy różnych surowców m.in. złota albo srebra.

Jak powszechnie wiadomo, typowe srebro jest uważane za trochę bardziej skromne niż złoto, z tego też powodu jeśli chcielibyśmy, żeby nasze dziecko cały czas miało na sobie tego typu medalik, może korzystniej byłoby kupić raczej srebro. Można kupić łańcuszek i wisiorek oddzielnie, jednak częściej oferowane są one w kompletach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*