W jaki sposób dobrać dodatki,odzież i obuwie aby dobrze i elegancko prezentować się przy każdej okazji

Moda szybko się zmienia, to wszyscy wiedzą od dawna. Trendy, pojawiające się w czasie największych pokazów w Paryżu, Londynie czy Mediolanie przekładają się następnie na ubrania które się pojawiają w sklepach. I tak naprawdę co sezon w wielu damskich szafach zaczyna się mniejsza lub większa rewolucja.

stylizacje

Autor: Nife
Okazuje się bowiem, że obecnego lata dominuje zupełnie inna kolorystyka, niż w poprzednim, a zamiast dobrze dopasowanych spodni powinno się nosić luźne, o szerokich nogawkach. To wszystko powoduje, że wiele kobiet co roku wydaje sporo środków na coś, co ubierze być może raz i później włoży na stałe do szafy. Ale jak to z ludźmi jest, wiele z tych kobiet w rzeczywistości nie posiada własnego, indywidualnego stylu, a ich sposób ubierania polega na małpowaniu innych. Jeśli ktoś znany zacznie chodzić w jakiś ubraniach, albo będzie nosił jakieś oryginalne dodatki, to od razu dużo mijanych na ulicy pań będzie miało ubrane dokładnie to samo (dowiedz się więcej). Niekiedy nawet wówczas, gdy taka odzież zupełnie nie pasuje do wyglądu tej osoby, to i tak bezkrytycznie będzie noszona.

A w praktyce bycie modnym nie oznacza bynajmniej bezkrytycznego zamawiania i zakładania wszystkiego, co jakiś projektant uzna za modne w danym okresie. Moda to bardziej umiejętność wykreowania swojego indywidualnego stylu, który oczywiście może się inspirować najnowszymi trendami, lecz nie będzie bezkrytycznie je naśladował.

płaszcze

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie rosnącą popularnością zaczynają się cieszyć najróżniejsze blogi o modzie i wyglądzie. Prowadzące je osoby, a są to przeważnie prawdziwe miłośniczki mody, prezentują jak można się stylowo i ze smakiem ubierać, jak dobrać obuwie do założonej sukienki lub płaszcza, albo w jaki sposób dobrać dodatki, żeby były one ciekawym dopełnieniem ubioru, a nie jedynie paroma błyskotkami na szyi ( galanteria dziecięca). Dużą zaletą tego typu blogów będzie to, że osoby które je prowadzą odzież odzież z nadrukiem firmowym znajdują w zwyczajnych sklepach, do jakich większość ma dostęp. Wszystko jest uzupełnione fotografiami przedstawiającymi daną stylizację, przez co można na nich brać jakieś pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*