Co na siebie ubrać na wyjątkową okoliczność?

Ogromny wpływ na to, co się nosi w kraju, mają zwyczaje obserwowane w państwach zachodnich. Szczególnie mowa tu o USA. Stamtąd między innymi pochodzi moda na charakterystyczne czapki z daszkiem i wiele podobnych elementów. Na dzień dzisiejszy niezwykle często można zobaczyć na polskich ulicach młodych mężczyzn z dłuższą grzywką i czapką z daszkiem nałożoną na czubek głowy. Na modę ogromny wpływ mają także produkcje filmowe oraz to, w co ubierają się znani ludzie.

kobieta w sukience

Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy niezwykle chętnie odwiedzane są odzieżowe sklepy o charakterze sieciowym, tak polskie, jak i zagraniczne. Jeżeli chodzi o odzież polar ratownictwo medyczne dla kobiet, od pewnego czasu przeważają spodnie tak zwane rurki oraz legginsy. Te ostatnie często występują w różnorodnych wersjach we wzory. Napiszmy także o tak gustownych dodatkach, jak portfele na łańcuszku (przykłady możesz sprawdzić tu: kontynuacja artykułu). Rzecz, która każda kobieta ma w torebce, a dzięki łańcuszkowi stanie się przy okazji bardzo elegancka.

Na wielkie gale powinnyśmy wybierać sukienki (czytaj tu). Wszystko jednak jest uzależnione od typu uroczystości, na którą się wybieramy. Jeśli będzie to sylwestrowa noc, to połyskujące tkaniny są zdecydowanie na miejscu. Jeśli jednak szykujemy się na gwiazdkowe przyjęcie do biura, to korzystniej odpuścić sobie taką ekstrawagancję i założyć coś mniej wyzywającego.

Pamiętajmy o znaczeniu kolorów w modzie. Niektóre kolory są ze względu na tradycje niezbyt mile postrzegane. Wybierając się na przyjęcie weselne dobrze jest dać sobie spokój z czarną sukienką i postawić na jaśniejsze kolory. Przez długie lata granatowe sukienki kojarzyły się jedynie ze szkołą. Dzisiaj jednak mundurki wyszły już z mody lub są dostosowywane do młodzieżowych preferencji. Trzeba jednakże przyznać, że ten kolor jest niezwykle stylowy i świetnie się sprawdza w sytuacjach zawodowych. Jeżeli dodatkowo dopasujemy ciekawe akcesoria w innych barwach, możemy stworzyć niezwykle ciekawą stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*