Obuwie do tenisa dla mężczyzn, obuwie do tenisa damskie

Tenis jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez ludzi w różnym wieku. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stara się prowadzić zdrowy i sportowy sposób życia. Moda na szczupłą figurę, a przy okazji znakomita frajda na korcie, ciągnie do tenisa coraz więcej pań.
Wybór butów i kostiumu jest kwestią subiektywną, która na ogół jest zależna od sumy jaką możemy wydać. Wybór obuwia do gry w tenisa jest jednakowo znaczący, jak wybór rakiety.

Należy wybrać buty, które gwarantuje trwałe oparcie stopom, jest wygodne, delikatne, również lekkie. Buty tenisowe damskie winny być prawidłowo dopasowane do stopy. Ważne jest także, by zapewniały silne oparcie w kostce, ponieważ w czasie gry powstają duże obciążenia w tym obszarze. Przy doborze obuwia ważne jest na jakiej powierzchni będziemy grać, ponieważ różne jej gatunki potrzebują doboru stosownego gatunku podeszew. Na korty ziemne i asfaltowe wskazane są buty o podeszwie antypoślizgowej i wytrzymałej na ścieranie – czytaj więcej .

Chcesz odnaleźć dodatkowe takiego typu informacje? Kliknij ten odsyłacz – więcej zobaczysz w tekście (https://dlaszewca.pl/), który omawia pokrewne zagadnienia.

Na korty trawiaste najlepsze będą buty z podeszwą z protektorami. Jeśli gramy na hali na ogół wymagane jest obuwie z gładką podeszwą. Jeżeli gra się w tenisa nagminnie, warto zaopatrzyć się w dwie pary obuwia. W razie potrzeby jedne mogą się przewietrzyć, czy też wyschnąć. Być może druga para przyda się też do gry na różnych powierzchniach.

trampki

Autor: Shaun Versey
Źródło: http://www.flickr.com

Z czasem obuwie ulega zniszczeniu, a bieżnik na podeszwie ściera się. Wypada w stosownym czasie pamiętać o wymianie obuwia na nowe.Kupując kostium trzeba pamiętać, że ma on być przede wszystkim wygodny i wykonany z dobrego tworzywa – czytaj o firmie Novasport. Tradycyjnie ubiór tenisisty winien być biały. Jednakże organizatorzy zawodów w większości odchodzą od owej reguły. Strój męski tworzy się z koszulki z kołnierzykiem, albo bez, także z szortów, jakich długość się zmienia. W trakcie gry zawodnik powinien posiadać dobrane buty tenisowe męskie.

Ubiór dla pań to bluzka z kołnierzem lub bez, szorty, względnie spódnica, ewentualnie sukienka do tenisa. Obecnie coraz to więcej zawodniczek w gorące dni woli grę w sukience.
W słoneczne dni nadzwyczaj zasadna jest czapka, albo daszek, które chronią głowę przed przegrzaniem i upraszcza granie pod słońce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*