W jaki sposób najróżniejsze grupy społeczne i subkultury wyróżniają się przy pomocy oryginalnych ubrań.

Jednym ze sposobów na to, aby się wyróżnić z tłumu i chociaż trochę podkreślić swoje przekonania, jest noszenie odpowiednich ubrań. Od bardzo dawna jest tak, że osoby utożsamiające się z jakąś grupą wybierają bardzo często jakiś styl ubioru, i po nim właśnie rozpoznać można ich przynależność.

Rzecz jasna preferencje tego typu będą miały różne poziomy nasilenia. Duża część osób ubiera się w miarę rozsądnie i z umiarem, lecz czasem się trafią prawdziwi propagatorzy jakiegoś stylu, którzy w zasadzie cały ubiór jemu podporządkowują. Bardzo często taki styl mają określone subkultury. Jak można to dawna zobaczyć, każda z tego typu subkultur posiada swoje charakterystyczne elementy, po jakich od razu można rozpoznać ich członków. Czy na przykład to będą szerokie spodnie z krokiem w okolicy kolan, bluzy dresowe z kapturami czy czarne, skórzane kurtki, to ktoś kto będzie się orientował w tego typu sprawach od razu będzie wiedział, na kogo właśnie patrzy. Aktualnie także dzieje się dość dużo, jeżeli chodzi o modę w różnych kręgach, czego dobrym przykładem jest odzież uliczna, warto zobaczyć – .

bluza

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Taka odzież nazywana też jest często kibicowską lub patriotyczną, co wynika z tego, że najczęściej zakładają ją osoby o dość radykalnych poglądach. Jeśli chodzi o asortyment, to dominuje tu wygoda i sportowy styl, to znaczy dresowe spodnie, koszulki i bluzy z kapturami, sprawdź naszą propozycję odzież uliczna. Elementem wyróżniającym ten typ odzieży będą wzory, które pojawiają się na niej.

Niejednokrotnie będą to różnego rodzaju patriotyczne znaki, hasła i symbole, nawet z orłem pod różnymi postaciami i narodową flagą. Często pojawia się także na nich symbolika siły, przykładowo pięści, kije bejsbolowe czy inne odmiany broni. Lecz przeważnie osoby które noszą tego typu ubrania najczęściej łagodnymi barankami nie są. O możliwościach kibiców każdy chyba nie raz słyszał, a to ta właśnie grupa najczęściej korzysta z prezentowanej odzieży. Obecnie odzież odzież używana hurt uliczna jest coraz bardziej popularna, w dużej mierze wynika to z tego, że oferowana jest ona przez sporą ilość internetowych sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*