Kiedyś spodnie dżinsowe służyły głównie ludziom pracy, dzisiaj nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

Jeden z północnoamerykańskich projektantów odzieży zrobił coś interesującego – uszył dżinsy tak ciężkie i grube, iż stały same, bez żadnej pomocy. Spodnie te były około trzy razy grubsze, aniżeli typowe jeansy sprzedawane w salonach. Ciekawe jak zareagowaliby na ten wynalazek kowboje z dawnych lat?

Nie ma wątpliwości, że

jeansy damskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

dżinsy nieustannie są na topie. Jest tak nieprzerwanie od dziewiętnastego wieku. Dzisiaj, mierząc w sklepach jeansy damskie wrangler (kliknij i sprawdź) czy męskie jeansy levi’s, nie rozmyślamy raczej o tym, skąd pochodzą, ich obecność jest dla nas tak naturalna, jak otaczające nas powietrze. Tkanina, z której się je robi to denim, był on już używany w epoce renesansu, jednak to dopiero epoka przemysłu i okres poszukiwania złota w USA przyniosły mu sławę, którą cieszy się do teraz. Amerykańscy pionierzy potrzebowali spodni wytrzymałych i komfortowych, nie da się wszakże przetrwać w ciężkich warunkach mając na sobie tylko cienką odzież. Realna moda na spodnie dżinsowe nastała dopiero w dwudziestym wieku, kiedy szturmem podbiły Hollywood, a później zostały symbolem niepokornej młodzieży lat 60. i 70.Dzisiaj pewnie może wydać się to śmieszne, ale w przeszłości za noszenie dżinsów można było zostać wydalonym z uczelni. W ostatniej dekadzie XX wieku sława tych spodni trochę zmalała, by ponownie wzrosnąć w pierwszych latrach XXI wieku, m.in. za sprawą topowej modelki, Kate Moss, która spopularyzowała trend na rurki. Dzisiaj nikt raczej nie zakwestionuje ich pierwszoplanowej pozycji na rynku modowym. Dobre jeansy damskie wrangler albo levi’s to zakup na lata, a przy okazji ubranie (poznaj asortyment firma Dortex Bydgoszcz) wszechstronne, które łatwo połączyć z tym, co akurat posiadamy w garderobie. Koniecznie sprawdź:

dżinsy

Autor: grotos
Źródło: http://www.flickr.com

więcej info.

Wydaje się mało prawdopodobne, żeby spodnie jeansowe przestały być modne w najbliższej przyszłości. Najwyżej zmieni się sposób ich noszenia albo pożądane dodatki. W końcu przymocowywaliśmy już do spodni dżinsowych ćwieki, robiliśmy w nich nacięcia, kto może wiedzieć, co przyniesie przyszłość. Zresztą, nawet jeżeli damy sobie spokój z noszeniem jeansowych spodni, to przecież istnieją wciąż dżinsowe marynarki, torby oraz tenisówki. Nie każdy wie, lecz denim wykorzystywany bywa też jako materiał na fotele w samochodach lub klosze. Głównym wytwórcą tego materiału są Chiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*