Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

Odzież również panom mogą sprawić kłopoty. Też chcą mieć swój styl. Co ważne, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie komfortu w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak ważne wydarzenia, jak na przykład rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak zaliczającą się do bardzo często występujących w obecnym świecie. Związane są z nią konkretne zwyczaje i wymagania, które musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Normy te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia „co założyć na rozmowę o pracę” i w jaki sposób się na niej zaprezentować dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Są jednak rozmaite źródła informacji, z których można dowiedzieć się sporo na ten temat. Co najważniejsze należy pamiętać, że na rozmowie kwalifikacyjnej najbardziej istotne są doświadczenia i zdolności kandydata, które musi on właściwie pokazać i uwydatnić. Na pewno jednak nie powiedzie się to w przypadku, gdy dany kandydat nie spełnia najważniejszych wymagań dotyczących wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego należy tę sytuację maksymalnie wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo istotny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Podobnie jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszcza się przykładowo krótki rękaw w koszuli. Ciągle jednak są to koszule o charakterze eleganckim, z kołnierzykiem. W większej części wielkich korporacji jednak wymagany jest pełny garnitur, bez żadnych uchybień. Standardowym ubiorem większości panów na lato są krótkie spodnie, zakryte buty i koszulka.

I tu kilka wskazówek, jak sprawić by strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zatroszczyć się o dopasowanie do sylwetki. Określenie swojego typu sylwetki jest właściwie kluczem do powodzenia. Jeśli poznamy swoje dobre strony oraz niedostatki, będziemy w stanie skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeżeli ciężko jest samemu rozpoznać swój rodzaj figury, warto poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeżeli boimy się reakcji przyjaciół na nasz problem, najlepiej zwrócić się do swojej drugiej połówki. W ostateczności, można udać się do doświadczonego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ figury, ale dopasuje też właściwe kolory do naszej karnacji.

Rodzaje figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu tak samo typ A, jak i „jabłuszko”, a więc panowie z brzuchem. Oprócz tego, jest również „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u kobiet i „trójkąt”, czyli ideał, o którym marzą panowie. Jest to sylwetka doskonała. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, zero wystającego brzuszka. I właśnie mężczyźni o takiej figurze mają najłatwiej. Mogą dowolnie bawić się modą. Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt szerokie ubrania, które ukryją ich doskonałą figurę. Dla mężczyzn (marka Volcom dla mężczyzny na ceneo.pl) o różnych figurach sklepy odzieżowe mają dużo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui skórzane etui na długopisy na tablet (więcej zobaczysz tu: polecane źródło) czy na telefon kreują twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*