Krótki poradnik na temat męskiej mody czyli jak należycie wybrać elegancką koszulę

Kupno koszuli niejednemu panu wydaje się czymś zwyczajnym, jednak w rzeczywistości wcale tak prosto nie jest. Rzecz jasna w każdej koszuli, w jaką się zmieści jakoś się będzie wyglądać. Lecz od tego żeby prezentować się jakoś do tego aby wyglądać modnie i elegancko jest daleka droga. Dlatego też każdemu, komu się będzie wydawać że zakup koszuli to prosta rzecz, warto polecić poznanie podstawowych zasad, w jaki sposób należy wybierać eleganckie koszule męskie. A przy wyborze należy mieć na uwadze parę ważnych rzeczy.

elegancka koszula

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze należy się zdecydować na wzór, bowiem to jest podstawa dalszego szukania. Obecnie w sklepach najczęściej występują trzy podstawowe rodzaje koszul, które mają z założenia mają odpowiadać różnym sylwetkom. Najpopularniejszymi i najczęściej kupowanymi są koszule typu custom fit, powinny one pasować na każdą sylwetkę. Przy regularnej lub tęższej budowie zaleca się koszule regular fit, a za to dla panów szczupłych lub atletycznie zbudowanych bardzo dobrym wyjściem mogą być koszule męskie slim fit. Dodatkowe informacje .

Kolejną istotną sprawą będzie rozmiar. Klasyczna koszula ma dwa podstawowe, czyli wzrost oraz kołnierzyk. W przypadku kołnierzyka zasada jest taka, że po zapięciu go bez problemów powinny się zmieścić między szyją a materiałem dwa palce. Jeśli jest inaczej, to albo się będzie źle w koszuli wyglądać, albo będzie ona zbyt ciasna. Z kolei rozmiar koszuli określany jest przede wszystkim przez wzrost. Link do strony .

Producenci najczęściej dają tabele z rozmiarami, i przy wyborze powinno się nimi posługiwać. W przypadku markowych, dobrych koszul numeracja przeważnie będzie nieco niższa. Będzie to wynikać z tego, że po kilku praniach tkanina (zobacz cena dzianin futerkowych) lekko się kurczy i dopiero wówczas koszula jest odpowiednia do noszenia. Istotne jest też, z jakiej tkaniny będzie zrobiona. Bardzo dobra rzecz jasna będzie naturalna bawełna, ale niekiedy można także spotkać mieszankę bawełny i sztucznych domieszek. Tego typu materiały będą tańsze, lecz mniej komfortowe w noszeniu, bo będzie się w nich dużo bardziej pocić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*