Czy buty na obcasie są odpowiednie do tańca oraz z czego mogą być wkonane?

Posiadanie specjalnych butów nie jest wymagane, aby doskonale tańczyć. Na pierwszą lekcję nie potrzebne są specjalistyczne buty. Na początku swej przygody z tańcem, nade wszystko należy skoncentrować się na doskonałej zabawie.
Kupując buty do tańca trzeba określić, jak doskonale już nam to idzie.

Dwie kobiety

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w tańcu czujesz pewność siebie, to mogłabyś kupić buty na obcasie. Tańcząc w butach na obcasie, wyrównasz sylwetkę, gdyż obcasy (czółenka na obcasie) przeniosą ciężar ciała leciutko wprzód. Mięśnie najczęściej używane w czasie tańca będą wzmocnione oraz będziesz wyglądać kobieco oraz niezwykle elegancko. Przed kupieniem butów do tańca, powinnaś umocnić mięśnie wokół kostek, aby zapobiec kontuzjom. Na ciemnych butach kurz będzie mniej zauważalny. Kupując obuwie na obcasie, lepiej zacząć od niższego obcasa, a wyższy obcas kup dopiero wtedy, kiedy pewnie poczujesz się na grubszym obcasie. Buty do tańca muszą być prawidłowo dopasowane bez zbędnego zapasu.
W przypadku panów wybór jest o wiele prostszy. Warto na rozpoczęcie historii z tańcem, kupić tzw. jazzówki, gdyż są prostym obuwiem. Jest to doskonałe obuwie zarówno na trening jak i na imprezę. Tego typu buty można by zakupić w różnorodnych kolorach oraz z różnych surowców. Jazzówki czarne nie przyciągają uwagi i nie początku widać wszystkie niedociągnięcia. Możemy również traktować to jako wadę, ponieważ trudniej zaprezentować swój taniec. Jazzówki kolorowe bardzo przyciągają uwagę, przez to są zalecane bardziej doświadczonym tancerzom.

buty są najważniejszym dodatkiem dowolnego stroju do tańca. Mogą zostać zrobione z zamszu lub skóry. Pamiętać trzeba, aby nie sugerować się kolorem buta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*