Co musisz wiedzieć o samochodzie, żeby poruszać się bezpiecznie?

Na polskich szosach z roku na rok przybywa kobiet kierowców. Niektóre z nas jednak ograniczają się jedynie do samego prowadzenia, sprawy związane z wyposażeniem samochodu pozostawiając mężowi czy mechanikom.

Jednakże powinno się mieć przynajmniej podstawowe informacje o tym, jak powinien być wyposażony pojazd, żeby jeżdżenie się nim było komfortowe i bezpieczne.
Na początek opony. Mają one bezpośredni kontakt z drogą, z tego powodu są elementem kluczowym nie wyłącznie dla komfortu, ale także bezpieczeństwa.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (www.galerialucznik.pl/pl/menu/agd/agd-do-kuchni/sokowirowki-i-wyciskarki-736.html) informacji.

Opony Bridgestone rekomendowane są jako produkt wytworzony z myślą o bezpieczeństwie. Rzecz jasna kupno właściwych zależy od sposobu jazdy i miejsc, po których się poruszasz. Bridgestone ma opony i dla lubiących sportowy styl jazdy, na dłuższe turystyczne trasy czy do przemieszczania się przede wszystkim w przestrzeni miejskiej – porównaj.

W każdym samochodzie zamontowanych jest parę filtrów. Czyszczą one podzespoły, z którymi współpracują. Wymieniamy je średnio raz, dwa razy na rok. Można polecić filtry Filtron. Ciągłe inwestowanie producenta w rozwój technologiczny skutkuje tym, iż są to produkty wysokiej jakości.
auto

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
Filtry Filtron spełniają wszystkie potrzebne europejskie wymogi, jeżeli idzie o jakość ich wytworzenia.
Kolejny ważny element to Obd2. Jest to system samodiagnostyki samochodów. Przy jego pomocy mamy dostęp do danych dotyczących stanu określonych układów pojazdu. Obowiązkową jego rolą jest mierzenie i nieprzerwane obserwowanie parametrów układu napędowego. Co ważne, Obd2 jest obowiązującym standardem w nowszych pojazdach – zobacz więcej.
Na koniec gadżet, który przyda się niektórym z nas. Jeśli pijemy napoje alkoholowe, to ma się rozumieć nie możemy jechać, dopóki mamy go we krwi. Są sytuacje, gdy tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Wtedy przyda się alkotest. W sieci znajdują się wirtualne testy, które po wpisaniu kilku parametrów mogą ci powiedzieć, czy masz alkohol nadal we krwi. Jednak nie powinniśmy im zbyt wierzyć. Z tego powodu sugerujemy, że lepiej jest korzystać ze specjalistycznego urządzenia. Jeżeli takie sytuacje są sporadyczne, wystarczy jednorazowy alkotest. Są to produkty niedrogie, łatwo dostępne, szczególnie na stacjach benzynowych. Dobry alkotest jest na tyle precyzyjny, iż określi czy możemy już prowadzić.

Mamy nadzieję, iż zwiększyliśmy wasza wiedzę o dobrym wyposażeniu samochodu, aby jazda była bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*