Niebanalna biżuteria

„Młody mężczyzna musi mieć pojęcie o trzech sprawach: winie, kwiatach i biżuterii” – taką sentencję usłyszałem gdy byłem młodzikiem poszukującym swej drugiej połówki. I coś w tym jest, gdyż znajomość owych dziedzin o wiele upraszcza kontakty między ludźmi, a wiemy że żeby znaleźć kogoś na takiego trzeba wyjść do ludzi. W inny sposób się po prostu nie uda. Dobrze wychowany mężczyzna powinien kiedy niekiedy ofiarować swej sympatii kwiaty.

Autor: paper_by_design
Znajomość biżuterii może przydać się już w momencie w którym serduszko zabije nam silniej i będziemy w stu procentach przekonani że to ta wyjątkowa. Dopasować pierścionek do upodobań ukochanej kobiety wcale nie jest łatwym zadaniem. Mimo pozorów Diament nie jest jedynym półproduktem jubilerskim.

W sklepie jubilerskim można się zaopatrzyć w biżuterię wykonane z rozmaitych kamieni. Sprawę utrudnia jeszcze fakt, że zazwyczaj poszczególnym kamieniom przypisuje się specyficzne własności. Trudno stwierdzić czy tak jest faktycznie, ale niektóre panie zwracają uwagę na podobne detale.

Jako przykład przedstawię Ametyst. Tenże kamień szlachetny jest szczególnie polecany osobom zapracowanym, bowiem ponoć posiada własności sprzyjające relaksowi. Kiedyś sądzono, że zabezpiecza przed alkoholizmem.

Zapewne masz chęć obejrzeć komentarz z www (forever.eu/)? Jeśli tak, to świetnie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę podzielić się z nami swoją opinią.

Osoby zainteresowane mistycyzmem ufają, że Ametyst oczyszcza ze złej energii pomieszczenia w których mieszkamy lub pracujemy. Trudno zweryfikować podobne tezy, gdyż są one niemożliwe do sprawdzenia, jednak jeżeli komuś drobiazg z jakiegoś kamienia szlachetnego pomaga, to dlaczego nie. A jeżeli wiara w wisiorek z Ametystem ma zagwarantować nam spokój i harmonię to nie ma co walczyć z zakorzenionymi od czasów starożytnych hipotezami.

Oczywiście nie jedynie narzeczeni nabywają ozdoby. Częstokroć szukamy po prostu podarku dla kogoś bliskiego z powodu rocznicy albo dlatego że mamy taką wolę. Ponieważ Ametysty są jednymi z bardziej docenianych kamieni szlachetnych wśród jubilerów, stanowią one ważny asortyment w propozycji firm kategoryzowanych w wyszukiwarkach jako hurtownia biżuterii. Biżuteria z kamieni szlachetnych obecnie to nie wyłącznie domena kobiet. Również mężczyźni gustują w tego rodzaju akcesoriach (przypinki do garniturów, spinki do mankietów, a nawet naszyjniki.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*