Kompletowanie garderoby tak, aby w pełni zaspokajała nasze potrzeby nie zawsze jest takie łatwe

Zakupy odzieżowe – dla jednych są one przyjemnością, a dla innych to przykra konieczność. Do tej pierwszej grupy zaliczają się zazwyczaj kobiety, a do drugiej z kolei mężczyźni. Panie uwielbiają chodzić po sklepach, dobierać kolejne stroje, coraz to nowsze spodnie, spódnice, sukienki czy żakiety. Mężczyznom natomiast często wystarczy kilka zbliżonych kompletów ubrań i już są szczęśliwi. Podejście do sprawy bywa więc tutaj naprawdę skrajnie różne u różnych osób.

Czasem jednak wręcz przesadzamy z ilością kupowanych ubrań. Nagle dostrzegamy, że mamy ich za dużo, że przepełniają naszą szafę. Ale kiedy tylko przydarza się jakakolwiek okazja, aby się lepiej ubrać, okazuje się, że nie mamy w co się ubrać. Żadne buty damskie tommy hilfiger nie nadają się na tę akurat konkretną okazję. Jeżeli już znajdzie się sukienka, to nie pasuje do niej ani torebka, ani płaszczyk, ani inne dodatki. Krótko mówiąc – katastrofa. W końcu po długich zmaganiach coś wybierzemy, ale i tak nie jesteśmy całkiem zadowoleni z uzyskanego rezultatu – czytaj o sztybletach . Wolelibyśmy, żeby był on zupełnie inny. Jak nie dopuszczać do tego rodzaju sytuacji? Jak ich unikać?

moda

Autor: abcslubu.pl
Źródło: abcslubu.pl

Najlepiej rzecz jasna robić zakupy z głową. To, że coś się nam w danej chwili bardzo spodoba, nie znaczy, że koniecznie musimy to natychmiast kupić. To, że przykładowo podobają nam się jakieś sztyblety, nie oznacza, że z miejsca są one dla nas niezbędne. Trzeba wyćwiczyć silną wolę i umieć odmawiać sobie pewnych rzeczy. Ponadto, jeśli już coś musimy zakupić, to niech to będą raczej ubrania typowe, tradycyjne, pasujące do wielu rzeczy – czytaj o najnowszych trendach . Poza tym niech mają raczej stonowane barwy.

Czarne czy szare kurtki przejściowe damskie pasują do dużo większej liczby ubrań niż kurtka fioletowa czy różowa. Będziemy ją zatem częściej nosić. A przecież ta część garderoby jest z reguły dość droga, więc na ogół kupujemy tylko jedną kurtkę na sezon, czasem dwie, ale nie więcej. Lepiej zatem, by były one w miarę uniwersalne. Istnieją oczywiście wyjątki, takie jak na przykład odzież (najlepsza hurtownia odzieży damskiej) ciążowa. Wiadomo, że tej nie ponosimy za długo więc później zalega w szafie. Jednak nie mamy wyjścia i po prostu musimy ją zakupić, a niestety bywa ona dosyć droga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*