Zakupy przez internet- jak robić zakupy w zagranicznych sklepach on-line, aby nie musieć zwracać produktów

Wraz z rozwojem sieci internetowej zaczęto tworzyć coraz nowsze sklepy on-line. Dużą część produktów możemy nabyć nie tylko w ojczystych sklepach, ale również zagranicznych. Zakupy przez sieć nie zawsze jednak są takie proste jak nam się wydaje.

Najważniejszym punktem podczas robienia zakupów w sieci powinno być zapoznanie się z regulaminem danego sklepu i opiniami pozostałych klientów na jego temat. W przypadku zakupów w sklepach poza granicami kraju bądź portali aukcyjnych oferujących produkty zagraniczne, powinniśmy być bardzo uważni. Produkty zagraniczne to nierzadko większy wydatek, miejmy wiec pewność, iż nasze pieniądze będą rozsądnie wydane. W zależności od sezonu można znaleźć okresowe promocje w sklepach internetowych na dane działy produktów – czytaj modne buty sportowe rozmiar 35. Na przykład w okresie letnim mogą być to szorty kąpielowe Henderson bądź różnego rodzaju tankini i inne stroje kąpielowe dla pań. Warto korzystać z tego typu promocji, dzięki nim można wyposażyć się w zagraniczny produkt po bardzo przystępnej cenie. Robiąc zakupy w sklepach zagranicznych trzeba znać język chociaż na poziomie podstawowym, żeby rozumieć warunki zakupów.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Duży problem mogą sprawiać klientom inne oznaczenia rozmiarów odzieży albo obuwia w zagranicznych sklepach internetowych. W wielu sklepach trudne do odnalezienia będą na przykład buty sportowe rozmiar 35, możemy znaleźć za to odmienne oznaczenia rozmiarów. Podobnie jest w przypadku ubrań- prawie na całym świecie stosuje się standardowe oznaczenia rozmiarów przykładowo sukienki rozmiar L od słowa „large”. Większy problem pojawia się gdy chodzi o numeryczne oznaczenia. Są one inne według tabeli europejskiej, angielskiej jak również amerykańskiej – poznaj Ceneo. Przed zakupem należy poszukać w internecie tabelek, które przybliżą nam wymiary podanych rozmiarów sprzedawanych w zagranicznym sklepie on-line. Można znaleźć na przykład porównawcze tabelki z rozmiarami w Europie a także innymi.

Zakupy w zagranicznych sklepach on-line to często dobre ceny jak również oryginalne produkty.

Jeśli wykorzystana w niniejszym artykule narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu creepersy demonia inne tego typu wpisy – one dotyczą pokrewnej problematyki.

Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dobieraniu rozmiaru zgodnie z oznaczeniami w danym kraju, aby nie musieć później borykać się ze zwrotem produktu do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*