Wspaniała biżuteria na lato

Za oknami wspaniałe lato, chodzimy w powiewnych, delikatnych sukienkach i sandałkach. Słoneczny nastrój wszędzie wokół.

Doskonałym dodatkiem do lekkich stylizacji będzie biżuteria artystyczna ręcznie robiona.

Zazwyczaj ma bardziej zabawny charakter, jest ciekawsza i co najważniejsze – każdy element jest jedyny w swoim rodzaju. To głównie odróżnia tego rodzaju ozdoby od tych, które można nabyć w markowych popularnych butikach z biżuterią. Wielu kobietom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się głównie z byle jakim sznurkiem oplecionym wkoło byle jakiego kamienia. Nic bardziej błędnego! Trzeba tylko rozejrzeć się w sklepach proponujących takie błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, by dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest nadzwyczaj piękna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i przykładowo akrylowych – które są równie piękne, a jednak tańsze – porównaj na WWW. Zwróćmy na to uwagę, bo biżuteria taka nie należy do najtańszych. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to długie godziny bardzo precyzyjnej pracy. Na początku projekt, rozplanowanie kolorystyki, rozmiaru, kształtu, dalej wybór materiałów i wreszcie sama praca nad stworzeniem tego elementu.

Jeśli chcemy nabyć na przykład kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Ważne jest żeby były doskonale wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a z pewnością nie kupujemy kolczyków po to, by leżały w szkatułce. Zwracajmy także uwagę na spojenia elementów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegokolwiek kłopotu oferuje także naprawę.

Jeśli ten wpis Cię zaintrygował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.epack.com.pl/zolte-worki-na-smieci/), który prezentuje podobne treści.

Dobrze jest wiedzieć czy naprawy są w cenie. W razie gdy odpadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do idealnego stanu.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo istotne – niepowtarzalna – Eko Misz Masz. Artyści tworzący tego rodzaju ozdoby najczęściej robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą nieznacznie się od siebie różnić, co tylko dodaje im specyficznego uroku. Gdy zdecydujemy się na zakupienie ręcznie robionej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie starannie i z dbałością o szczegóły wykonana – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*