W jaki sposób wybrać odpowiednią biżuterię tak, żeby pasowała do wszystkiego?

Rynek towarów jubilerskich rozwija się w Polsce niezwykle prędko. Z roku na rok obserwujemy jeszcze więcej sprzedawców półproduktów do wyrobu zdobień. Punkty sprzedaży wyrastają na jakimkolwiek rogu bardzo szybko.

Zabawa karnawałowa

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Do najpopularniejszych przedmiotów z kategorii biżuteria damska zalicza się kolczyki, naszyjniki, bransoletki. Mogłyby być one sprzedawane pojedynczo albo w kompletach.

Jeżeli niniejszy artykuł jest dla Ciebie ciekawy, to zobacz stronę (http://www.lubiebuty.pl/obuwie/klapki_kapcie.html), która też publikuje podobne treści. One zapewne również Cię zaintrygują.

Niektóre modele klejnotów pozwalają na pewne modyfikacje przykładowo wymianę składników klipsów czy łączenie pierścionków. W każdej kasetce mógłby odnaleźć się komplet kilku składników, które zawsze pozostaną piękne. Warto zainwestować w prosty złoty łańcuszek, który ozdobimy zamiennymi wisiorkami w miarę zmiany modowych trendów. Uniwersalnym rozwiązaniem jest także sznur pereł lub jedna perła w postaci prostej zawieszki. Również proste srebrne klipsy przydadzą się wielokrotnie.

W najwyższym stopniu cenna jest biżuteria stworzona na podstawie złotego kruszcu. Niezmiennie od lat złociste ozdoby są najdroższą oraz w najwyższym stopniu cenioną biżuterią. Kupując złoto należy starannie sprawdzić próbę stopu, jaka powinna być wyciśnięta na samej ozdobie. Produkt stworzony z czystego złotego kruszcu byłby zbyt miękki, dlatego też do stopu dodawane są odmienne metale. Złoto daje wiele możliwości łączenia z kamieniami i innymi materiałami. Można by je także barwić. Dobrym wypośrodkowaniem między ceną a jakością, są produkty wykonane ze srebra. Odcień srebra dobrze komponuje się z większością kamieni szlachetnych. Od niedługiego czasu niezwykle znana jest również platyna.

Ze względu na dużą trwałość bywa przede wszystkim wykorzystywana do wykonywania obrączek. Kolorystyka przypomina srebro, ale jest bardziej ciemna i głębsza. Platyna jest zalecana szczególnie alergikom, gdyż niezwykle rzadko uczula.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*