Ubiór – zawsze dobieraj go zależnie od okazji. Sprawdź, co jest na topie

Dylematy związane z ubraniem dotyczą od czasu do czasu każdego z nas. W końcu ubrać się stosownie do okazji wcale nie jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Często tego typu problemu nawet nie zauważamy, myśląc, że zawsze wyglądamy jak należy. Jednakże w praktyce nie ma chyba osoby, której nigdy nie przydarzyłoby się żadne modowe faux pas. Warto więc zapoznać się z paroma uniwersalnymi regułami i poradami, żeby nie mięć większych problemów z dopasowaniem ubrania do sytuacji.

Przede wszystkim, jeśli nie wiemy, czy powinniśmy wyglądać elegancko, czy jednak swobodnie – postawmy na tę pierwszą wersję, jest ona bezpieczniejsza. Obowiązuje to w szczególności w przypadku ważnych spotkań, tego typu jak rozmowy kwalifikacyjne, zapoznanie z rodziną naszego partnera, czy też pierwsza randka. W takiej dobrze jeśli kobieta założy czarne botki, rajstopy i ładną sukienkę lub spódnicę, a mężczyzna koniecznie powinien założyć koszulę – wejdź na stronę Pantofelek 24. Krawat lub marynarka (tanie marynarki damskie) to kwestia indywidualna. Ewentualnie latem dla pań dobrym wyjściem mogą być również czarne baleriny – są one przecież dużo bardziej wygodne niż buty na obcasie.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee

Możemy je założyć od razu lub dopiero wówczas, gdy zrobi się już trochę spokojniej i bardziej na luzie.Inną okazją, w jakiej każdemu z nas z pewnością przydarzyło się uczestniczyć, jest ślub i wesele. To okoliczności z jednej strony oficjalne, a z drugiej również radosne. W przypadku mężczyzn sprawa jest oczywista – obowiązuje garnitur, krawat i koszula z długim rękawem – czytaj więcej . Kobiety mają trochę więcej swobody. Powinny jednakże na pewno zaopatrzyć się w eleganckie sukienki i buty na obcasie. Kreacje te nie muszą być jednak utrzymane w czarno-białej tonacji. Dozwolone są wszelkie inne kolory, a tych dwóch wyżej wymienionych powinno się wręcz unikać. Czarnego – ponieważ kojarzy się on z żałobą, a białego – dlatego, że jest zarezerwowany dla przyszłej małżonki.

Inaczej mówiąc, to jak się prezentujemy ściśle wiąże się z tym, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez innych. I jeżeli ktoś próbuje cię przekonać, że jest inaczej – niekoniecznie trzeba to przyjąć. Z drugiej jednakże strony nie warto bezmyślnie przestrzegać konwenansów. Postaraj się jeśli chodzi o swój wygląd przemycić choć trochę samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*