Moda – warto trzymać się schematów, ale nie bójmy się także eksperymentować

Jeśli interesuje nas moda, to z pewnością przenika ona do naszego życia w sposób całkiem naturalny, niezauważalnie wręcz, gdyż przy codziennych zakupach już odruchowo wybieramy to, co charakteryzuje się wysoką jakością i należytym wykonaniem. Taką postawę musimy zazwyczaj dopiero nabyć, gdyż nikt z nas nie rodzi się z „dobrym gustem”. Stąd też, jeśli chcielibyśmy zacząć być prawdziwymi ekspertami modowymi, to czym prędzej zacznijmy się w tym zakresie dokształcać.

skarpetki

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com
Przeczytanie kilku książek mówiących o zasadach ubierania się, o stylu i obyciu na co dzień powinno sprawić, że bez problemu będziemy się poruszali po nawet najbardziej ciasnych sklepach pełnych asortymentu. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie czasu i sprawimy, że wszyscy nasi najbliżsi będą faktycznie dobrze ubrani. Nawet tak zdałoby się banalne elementy ubioru, jak skarpetki dla dzieci mogą być zakupione z głową i mądrze, albo z kolei byle jak. Lepiej patrzeć na jakość, nie na ilość. To pierwsza zasada.

Pamiętajmy również o tym, że nawet w sklepach sportowych dzięki kompleksowej wiedzy swobodnie dobierzemy torby Poznań, które ze względu na trwały materiał i jakość wykonania przypadną nad do gustu – ciekawe torby.

Chcesz dowiedzieć się więcej danych na omawiany temat? Więc odsyłam do linka (https://lumicosi.com/kategoria/naszyjniki), gdyż znajdziesz tam wiele interesujących danych nakreślających przedstawiany wątek.

Nie obawiajmy się jednocześnie eksperymentować i przełamywać popularne zasady modowe. Nie warto natomiast decydować się zawsze na to, by wydać mniej po to, aby mieć więcej. Jest to zasada często wykorzystywana przy popularnych wyprzedażach, aczkolwiek nie jest ona najlepszym doradcą. Pamiętajmy, że taka postawa jest mało ekologiczna i mało ekonomiczna, jako że raz kupione, wysokiej jakości spodnie jeansowe męskie Wrangler będą służyły nam lepiej i dłużej, niż niskiej jakości sztruksy kupione w hipermarkecie.

Jeśli zatem chodzi o łamanie modowych zasad, to dotyczy ono raczej wyłącznie schematów dobierania poszczególnych elementów stroju. I tak, na przykład bielizna modelująca Wrocław może być noszona nie tylko od święta, ale również na co dzień, a drogą kolię można zestawić z białą bluzką i jeansami – bielizna modelująca. Takie „naginanie zasad” często sprawdza się w praktyce i sprawia, że nasz wizerunek staje się ciekawszy i wyróżniamy się z tłumu normalnie ubranych ludzi, którym nie chce się wyglądać lepiej. Pamiętajmy, że wygląd jest jak najbardziej ważny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*