Czym jest dwoina i z jakiego powodu należy jej unikać przy zakupie wojskowego pasa?

Skórzane wojskowe pasy mogą cieszyć się olbrzymią renomą od bardzo długiego czasu. Te, które są aktualnie produkowane trochę ustępują tym produkowanym dawniej, przy czym na szczęście nie jest tak w każdym przypadku.

Niektórzy wytwórcy pasów skórzanych nadal wytwarzają bardzo wysokiej jakości pasy.

papieros

Autor: Felix Huth
Źródło: http://www.flickr.com
Taki najwyższej klasy pas oficerski wykonany jest z jednolitej bydlęcej skóry o grubości ok. 0,5 centymetra. Sprzączki w tego typu razie są metalowe, zapinane na 2 bolce oraz dodatkowy knopik. Ponadto w każdym pasie wojskowym są także dwie skórzane bojówki czarne z wykonaną z materiału końcówką do przykręcania dodatkowego oporządzenia. Jeżeli szukasz lżejszego paska na pewno odnajdziesz nie tylko pas oficerski, lecz także pasy parciane, które są lżejsze oraz mniej kosztowne a cały czas mają wykonaną z metalu klamrę. Jeśli chcesz odnaleźć pas wojskowy, to musisz zwracać dużą uwagę na to, żeby nie kupować „podróbki”. Tego typu tańsze pasy nie są wyprodukowane z wytrzymałej i trwałej bydlęcej skóry, a z tzw. dwoiny.
recykling

Autor: Kinderplaneta
Źródło: Kinderplaneta
Najskuteczniejszym rozwiązaniem by było kupić pas w sklepie tradycyjnym, gdyż daje to okazję własnoręcznego rozpoznania rodzaju skóry. Bardzo duże znaczenie posiada też waga pasa. Naturalnie im cięższy, tym lepiej. Tego typu pas wojskowy to znakomity pomysł na upominek dla osoby, która jest wielbicielem militariów. Są one wykonane z jednej warstwy skóry, a ich ceny zaczynają się od 50 złotych. Za skórę odpowiedniej klasy trzeba zapłacić trochę więcej.

Najczęściej do wybrania posiadamy wojskowe skórzane pasy w kolorze brązowym albo czarnym. Te często nazywane są policyjnymi. Posiadają one typowe, proste, kwadratowe sprzączki albo klamry stalowe stylizowane na modelu zagranicznych wojsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*