Często popełniane przez panów błędy jeżeli chodzi o dobieranie ciuchów. Czego unikać?

Moda dla mężczyzn to temat dość kontrowersyjny dla części panów. Wydaje im się bowiem, iż słowo moda jest jakby zarezerwowane tylko dla kobiet i jest to zdecydowanie domena pań. Świadomość posiadania odpowiednio dobranego stroju dla panów i tak już jest większa aniżeli była jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj to już coś zwyczajnego kiedy widzimy na ulicy panów dobrze ubranych ponieważ temat ten często pojawia się w przestrzeni publicznej. Wiele sklepów z ciuchami robi kampanie skierowane tylko do panów i nikt się temu nie dziwi. Nadal jednak jest sporo do poprawy w tej kwestii, z tego powodu warto znać parę reguł, które wskażą czego się wystrzegać by dobrze wyglądać. Jakie są często popełniane błędy?

Po pierwsze zły zdarza się być rozmiar ubrań. Często jest tak, iż widzimy panów w całkiem fajnym ubiorze, lecz niestety wybrany rozmiar jest kiepski. Ubrania są za obcisłe, albo zbyt duże. Często bowiem panowie stawiając ponad wszystko wygodę sądzą, że w trochę większych ubraniach będą się czuli swobodnie. Prowadzi to do nabywania workowych ciuchów, jakie pewnie i są wygodne, natomiast kiepsko wyglądają. Jeżeli chodzi o za małe stroje, to często widać choćby latem, gdy panowie chcąc pochwalić się własnymi pięknie wyrobionymi bicepsami, wciskają się w koszulki (zobacz: koszulki dziecięce z nadrukiem) z rękawami niemal puszczającymi w szwach. Przez co efekt jest dość komiczny. Problem ze złym rozmiarem może wynikać też z tego, iż panowie często nie przepadają za chodzeniem po sklepach. Przez to kupują ubrania rzadko. Z tego powodu zdarza się im mieć ubrania, w których już się nie mieszczą, gdyż na przykład trochę przybrali na wadzę niedawno.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym dużym problemem może być nie przywiązywanie wagi do czystości i estetyki butów i ciuchów. Nie zawsze znajdujemy czas aby wyczyścić obuwie przed wyjściem, jeżeli zapomnimy o tym wieczorem to niestety rezultat jest taki, iż cokolwiek mielibyśmy na sobie, brudne buty zniweczą nasze starania, bo będą z pewnością rzucały się w oczy. Tak samo jak nie wyprasowana koszula albo spodnie. Nie wygląda to zbyt estetycznie, jak ubieramy wygniecione ubrania.

Pomieszanie stylu to kolejne przewinienie, jakie jest widoczne na wielu ulicach. Chodzi o sytuacje, kiedy panowie łączą razem na przykład sportową kurtkę zakładaną na garnitur. Niestety, płaszcz to cześć stroju wykorzystywana bardzo rzadko, jednak jest on nie do zastąpienia. Dobranie kurki i garnitury często prezentuje się komicznie – dowiedz się więcej. Identycznie jest z noszeniem plecaka do płaszcza. Dobrze jest w takim wypadku kupić torbę do laptopa. To jedynie nieliczne błędy popełniane przy codziennym ubieraniu się, jednak bardzo rzucające się w oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*