Jak będzie wygląda modny styl ubierania się, jak pomocny może w tym być zawodowy stylista.

Wiele osób, zwłaszcza pań, chce wspaniale wyglądać. Z reguły same dbają o swój wizerunek, same będą wybierać odzież i dodatki. Lecz efekty tych wysiłków mogą być rozmaite. Niektóre ze stylizacji są ciekawe i oryginalne, przyciągając wzrok wielu znajomych i przechodniów, a w innych lepiej się nie pokazywać publicznie.

modna kobieta w stroju do pracy

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Niestety osoby które same się ubierają często nie są do końca krytyczne w stosunku do siebie, stając przed lustrem wydawać im się będzie, że doskonale się prezentują, a w praktyce jest całkowicie odmiennie. Bo w praktyce dobre zestawienie stroju i dodatków w taki sposób aby całość była spójną całością nie jest wcale łatwą rzeczą.

Masz ochotę zobaczyć inny aspekt tej sprawy? Przejrzyj więcej porad tutaj (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/plus-size/bluzki-plus-size) – one na pewno mogą rzucić nowe światło na prezentowany problem.

Wymaga nie tylko dobrego rozeznania w aktualnie panujących trendach, ale również podstawowych reguł dotyczących dobierania wzorów i kolorów. Niektóre osoby mają to w pewnym sensie we krwi, nawet bez zbytniej nauki dają sobie radę ze swoim wyglądem. A z kolei niektóre powinny jednak trochę poczytać o zasadach kompozycji ubiorów lub choć kilka razy spotkać się z dobrą stylistką.

Wielu ludzi jest tak pewnych tego, co umie, że nawet mimo popełniania sporych gaf modowych twierdzą że są wielkimi znawcami. A przecież poproszenie o pomoc stylistów nie jest niczym wstydliwym, wręcz przeciwnie, zaczyna z tego korzystać coraz więcej osóbb ze świata mody i biznesu. Stylistka doradza jednak nie tylko ludziom z okładek gazet, ale także normalnym osobom, jakie nie czują się specjalnie dobrze w obecnym wizerunku i chciałyby zmienić swoją prezencję. Niekiedy potrzeba tu będzie jednorazowa, przykładowo na jakieś wyjątkowe wydarzenie, a niekiedy zmiana kompleksowa, począwszy od uczesania i makijażu, a na ubraniach i butach kończąc. Taka zmiana wizerunku będzie wymagać od stylisty dużo dokładniejszego poznania klienta i zaznajomienia się z jego temperamentem i oczekiwaniami. Dopiero po tym przystąpić będzie można do zmian, niekiedy mają one niewielki wymiar i poprawę niedużych szczegółów, a niekiedy potrzeba zmieć połowę swojej szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*