Wybieramy kurtkę na pobyt w górach

W okresie zimowym, gdy temperatury osiągają bardzo niskie wartości, ważny jest właściwy ubiór. Nikt nie chce przecież drżeć z zimna za każdym razem gdy wychodzi na zewnątrz na spacer bądź też w drodze do sklepu czy też do szkoły.

Właściwie dobrana odzież, jaka zagwarantuje nam komfort cieplny i uchroni nas przed warunkami atmosferycznymi jest bardzo istotna gdy wybieramy się w Tatry czy też Karkonosze.
pudełko na prezent

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
O fakcie, iż góry zimą potrafią być wyjątkowo groźne nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kiedy wybieramy się nawet na krótki spacer na górskie szlaki, powinniśmy zachować wyjątkową ostrożność jak i zatroszczyć się o wyposażenie a także ubiór. Podstawowymi aspektami na które musimy zwrócić uwagę są buty – zapewniające termiczny komfort, posiadające dobrą podeszwę oraz gwarantujące dobre parametry jeżeli chodzi o odporność na wodę. Kolejnym nieodzownym tematem jest odpowiednia kurtka. W ostatnim czasie wyjątkową popularnością mogą pochwalić się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, które są wiatroszczelne oraz posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Należy jednakże pamiętać, iż ogromna większość tego typu ciuchów nie posiada właściwości, jakie uchronią nas od deszczu czy też mokrego śniegu.

kurtki softshell

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach rozrosła się oferta sklepów oferujących różnego rodzaju odzież, która na pewno przyda nam się w górach lecz również na biwakach czy dłuższych wędrówkach na łonie natury.

Oprócz sklepów górskich dobrze jest również sprawdzić miejsca, które zazwyczaj znane są przede wszystkim miłośnikom militariów.

Czy odnośnie tej tematyki masz więcej pytań? (https://forever.eu/) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w którym znajdziemy bogatą ofertę różnego typu sprzętu survivalowego, lecz nade wszystko dobrej jakości odzież (helikon w sklepie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*