W jaki sposób wybrać odpowiedni strój na pierwszy trening tańca? Nasze rady

Pierwsze zajęcia tańca mogą generować odrobinę niepokoju. Oprócz tego, że zastanawiamy się, jak poradzimy sobie z pierwszymi krokami, musimy zastanowić się nad tym, jakie ubrania oraz buty do tańca wybrać.
Warto pamiętać o tym, że powinny być wygodne i dobrane do rodzaju tańca, którego spróbujemy.

Jest to pierwsza i najbardziej ogólna rada. Wszystkie pozostałe zostaną po prostu konkretyzacją tej jednej wskazówki. Choć można pamiętać, że zajęcia z tańca to nie fitness i nie trzeba ubierać się na nie w luźne dresy. Taniec (szkoła tańca katowice) to jednak coś odmiennego i nawet przy energicznej zumbie rzadko widuje się osoby w dresach.
Niezależnie od wybranego tańca, na pierwsze zajęcia dla kobiet nadadzą się legginsy czy inne długie spodnie. Panowie także powinni wybrać zwyczajne długie spodnie. Istotne, żeby nie krępowały ruchów oraz nie sprawiały, że przy każdym kroku będziemy o nich myśleć. To nie pozwala na skupienie się na słowach trenera. W przypadku kobiet niekiedy sprawdzą się także luźne spódnice oraz sukienki. Ważne, żeby nie były zbyt krótkie i nazbyt długie. Optymalna długość spódnicy? Powinna sięgać poza kolana. Wtedy nie będzie się podwijać ani nie ograniczy ruchu.
buty do tańca

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
Gdy chodzi o buty do tańca, zasada jest podobna. Trzeba czuć się w nich komfortowo. U kobiet obcas nie powinien być wyższy niż ten, w którym czujemy się naprawdę komfortowo. U mężczyzn w wielu rodzajach tańca sprawdzą się jazzówki. Stworzone do tańczenia tańca jazzowego, obecnie zdają egzamin się również w innych typach tańca, a także codziennego użytkowania. Ważne tylko, żeby buty dla obu płci idealnie pasowały do nogi i trzymały stopę. Kiedy myślimy o typach tańca, których nie wykonujemy w parach, można zainteresować się specjalistycznym obuwiem, np. do hip-hopu. U pań jednak w czasie pierwszych zajęć sprawdzą się zwykle baletki.
Z górą stroju jest różnie. Mężczyźni przy tańcu towarzyskim powinni wybrać po prostu wygodne koszule, a panie koszulki. Tańce nowoczesne, jazz, hip-hop itp. nie są wymagające.

Jeśli mowa o ubiorze, może on być bardziej albo mniej przylegający do ciała, ale koszule u mężczyzn, tak jak spódnice u kobiet, powinny pozostać w domach. Niewątpliwie wraz z rozwojem umiejętności będziemy wymieniać ubiór na coraz bardziej dopasowany, jednak pierwszy trening zostawmy na podpatrzenie ubrań i butów u innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*