Parę porad na temat tego, jak powinien się prezentować modny pan, najważniejsze reguły wybierania koszul i marynarek.

Jednym z najważniejszych wyznaczników modnego mężczyzny jest obecnie marynarka, albo niezależna, albo w komplecie w garniturze. Marynarki można zakładać na różne okazje, przede wszystkim będą niezbędne na wszystkie bardziej oficjalne okazje przykładowo takie jak ważne uroczystości rodzinne. Wiele osób ubiera je również do pracy, sporo stanowisk wymaga założenia właśnie tego typu stroju. Z tego też powodu męskie marynarki występują w wielu różnych odmianach i kolorach, przez co je dobierać na odpowiednie okazje.

Poszukując marynarki należy mieć na uwadze parę istotnych rzeczy. Przede wszystkim znaczenie ma kolor, w przypadku marynarek klasycznych najlepsze będą granaty, szarości i niekiedy brązy. Należy się także przyjrzeć materiałowi, najlepsza tu będzie prawdziwa wełna, lecz popularne są również inne tkaniny, na przykład mniej mnące się. Marynarkę należy dopasować do figury, na przykład ze względu na całkowitą długość, rękawy, a także ogólną szerokość. W porządnych salonach odzieżowych można bez żadnego problemu dopasować w określonym zakresie wymiary marynarki do oczekiwań klienta – ładne męskie marynarki.

koszule męskie

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
męskie marynarki

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com

Najbardziej nawet elegancka marynarka marynarki męskie wrocław się nie sprawdzi, jeżeli zostanie do niej założona bawełniana koszulka. Dlatego też koszule męskie to kolejny nieodzowny element stroju stylowego mężczyzny – modele – koszule męskie. W ich przypadku również istnieją określone reguły, jakich należy się trzymać przy wyborze. Analogicznie jak przy marynarkach, także koszula powinna być dostosowana do sylwetki danej osoby. W praktyce na koszuli podaje się dwa rozmiary, to znaczy samej koszuli oraz kołnierzyka. Z tego też powodu zakupy należy zacząć od zmierzenia swoich rozmiarów, w razie czego można to też zrobić w sklepie, przed przymiarką. Istotny przy wyborze będzie także krój, tu wyróżnia się trzy główne odmiany koszul, uzależnione od sylwetki klienta.

Na zakończenie warto zwrócić uwagę na tkaninę, bo ma ona ogromne znaczenie dla wygody noszenia. Bardzo dobrze przy tym elemencie garderoby sprawdza się bawełna, za to za duża ilość sztucznych domieszek może powodować nadmierne pocenie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*