Elegancki mężczyzna

W zasadzie zawsze przywiązywano wagę do tego, czy dana osoba dba o siebie. Dotyczyło to szczególnie pań, na których wygląd zwracano największą uwagę. W dawnych czasach to kobiety były pewnego rodzaju ozdobą, pomimo mężczyzna w określonych przypadkach także miał obowiązek zadbać o siebie i o właściwy stopień elegancji.

facet

Autor: Susan Solinski
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie dużo większą wagę przywiązuje się do wyglądu panów. Zwracają na to uwagę zarówno kobiety, jak i na przykład ewentualni zatrudniający. Liczy się już nie tylko elementarny stopień higieny osobistej, ale również wyczucie stylu i stosowanie różnorodnych środków kosmetycznych. Można więc stwierdzić, że zadbany mężczyzna obecnie potrzebuje więcej produktów niż kiedyś. Rzecz jasna stałą zaletą jest umiejętność właściwego dopasowania wyglądu i ubrania do sytuacji. Zadbany mężczyzna będzie więc prezentował się całkowicie inaczej na rozmowie kwalifikacyjnej niż na przykład na weselu.

Kosmetyki

Niektórzy ludzie są zdania, że używanie przez mężczyzn perfum czy pozostałych tego rodzaju kosmetyków jest „niemęskie” i powinno być tylko domeną pań. Jest to oczywiście nieprawda. Ma to odbicie szczególnie we wrażeniach kobiet, które dużą uwagę zwracają na zapach mężczyzny. Rzecz jasna najważniejsze jest zatroszczenie się o higienę w celu pozbycia się wszelkich przykrych zapachów. Odpowiedni dobór perfum jest już dalszym stopniem wtajemniczenia. W tej kwestii często zdarza się, że mężczyźni proszą o pomoc swoje partnerki. Obecnie coraz częściej także bywa tak, że mężczyźni wybierają typowo „kobiece” kosmetyki, takie jak na przykład krem do twarzy (zobacz również – urządzenie do masażu twarzy ) czy także przezroczysty lakier do paznokci.

Moda

Mężczyzna u kosmetyczki

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Ubiór dla panów nie jest co prawda dziedziną tak rozbudowaną jak moda damska, jednak obejmuje bardzo szeroki wybór stylów i pomysłów. Nie jest rzecz jasna obowiązkiem współczesnych mężczyzn śledzenie obecnych trendów w modzie i dopasowywanie się do nich za wszelką cenę. Dobrze jest jednak raz na jakiś czas pokusić się o odświeżenie garderoby, by nie uchodziła za staroświecką. Często bywa tak, że męska szafa jest bardzo uboga, co bez wątpienia warto zmienić. Dobrze jest zainwestować chociażby w kilka par butów na różnorodne okazje. Obuwie powinno być wysokiej jakości i jak najbardziej zadbane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*